“NA VÝŽIVĚ PSŮ NÁM VELICE ZÁLEŽÍ…” PŘEČTĚTE SI PŘÍBĚH SPOLEČNOSTI PLATINUM, PŘÍBĚH DVOU KAMARÁDŮ


Simona Medřická – dnes majitelka společnsoti PLATINUM a chovatelské stanice Sirius Nova.
Martin Matuš – dnes majitel společnosti PLATINUM a dříve cvičitel psů, výcvikář a zakladatel psí školky v Litvínově.

"Moji psi jsou šampioni a na stravování psů kladu opravdu velký důraz. Protože potrava je základ! Velice dlouho jsem hledala, než jsem se zbavila vařečky a velkého hrnce, ve kterém jsem připravovala stravu pro psy, která odpovídala mým představám a nárokům.” Simona.

Martin: “Vzpomínám na to, když se na cvičáku mezi Německými ovčáky najednou objevila ženská a ještě s loveckým psem. Zvědavost jak je možné, že “ten” lovecký pes je v tak skvělé kondici nás se Simčou vlastně “dal” dohromady.” Po revoluci byla ještě „svazarmovská“ atmosféra, která řešila více výcvik samotný než stravu. „To Simona byla ta, která nás na cvičáku dovedla k myšlence, jestli si vlastně uvědomujeme, čím své psy krmíme.”

Simona byla průkopnicí v BARFu.

“Chytil jsem se za hlavu, když jsem si uvědomil, co svému psovi servíruji do misky… Simona mi poradila, abych svému psovi dával zvířecí vnitřnosti, jako dršťky, srdíčka, ledviny, játra aj., protože pes se vyvinul z vlka. Při myšlence na vnitřnosti se mi zkřivila pusa, zašklebil jsem se a odvětil jsem, že to je teda hnus”, vzpomíná s úsměvem Martin Matuš. “Nicméně po několika dnech jsem začal pozorovat změny na srsti a hlavně elán do práce při výcviku”, doplňuje Martin.

Simona stále hledala a hledala, až konečně v roce 2007 na veletrhu v Lipsku objevila nenápadný stánek PLATINUM NATURAL. V něm stál jeden stůl s bílým ubrusem a na něm miska s granulemi. “Asi i skromnost stánku mě nalákala a prahla jsem po vědění, co nabízejí. Už jen když jsem granuli vzala do ruky, zajásala jsem. Když jsem si ke granuli čichla, tušila jsem, že to je to, co hledám. Za posledních “pár” Euro, které jsem u sebe měla, jsem si odvezla 5 kg pytel, abych vyzkoušela, co na to budou “říkat” moje šelmy. Protože propagační řečičky nepředčí vlastní zkušenost.”

Granule psům chutnaly natolik, že Simona v Německu objednala prvních 30 kg, aby viděla, jaký účinek granule mají. Po pár týdnech se radovala z krásné srsti, z nabrané svalové hmoty a perfektní kondice.

“To je to, co jsem tak dlouho hledala! Konečně! Ten pocit, když si uvědomíte, že hodiny strávené nad hrncem jsou opravdu pryč…” S radostí v očích a zaťatými pěstmi vzpomíná Simona.

Informace o tom nejlepším objeveném krmivu musela “jít” okamžitě mezi pejskaře. Každý z nás měl a má spoustu kynologických přátel a kamarádů, kterým jsme chtěli dát stejnou příležitost. Ať také krmí tím nejlepším a mají ty nejkrásnější a nejzdravější psy. Zvědavost všech edukovaných byla natolik veliká, že se poptávky po krmivu hrnuly jedna za druhou.“

"Svět psů = můj svět", proto jsem Martinovi sdělila, že bych chtěla udělat osvětu v krmení psů s přesahem větším než pouze u našich kamarádů. Protože my lidi se také na jídle nešidíme, tak proč bychom měli šidit své milované psy? Já jsem větší teoretik a Martin je víc praktik a dal tomu formu, pravidla….”

Simona a Martin: “Najednou poptávka po krmivu tak rostla, že jsme si založili společnost, nejprve jsme objednávky zpracovávali při zaměstnání, ale nárůst byl takový, že jsme se naší společnosti začali věnovat naplno. Z garážové firmy máme středně velkou firmu. Naší filozofií je nejen vydělávat, ale především být rádcem a i proto rádi spolupracujeme s těmi, kteří produktu věří stejně jako my. Jsme velmi štastni, že máme výrobce, který má stejnou filozofii. Jistě ji měl dříve než my, pamatoval a pamatuje více na prospěch psů, než na obchodní efekt. Troufáme si říct, že jsme všichni na stejné vlně a to je prostě fajn.” 

Teď už víte, jak se ZAČAL PSÁT PŘÍBĚH PLATINUM v České republice. NYNÍ I VY MÁTE MOŽNOST SVÉMU PSOVI NABÍDNOUT KVALITNÍ KRMIVO! 
JEDNO JE VÍCE NEŽ JISTÉ - VLK JE PŘEDKEM PSA a ti potřebují maso. Máte možnost krmit plnohodnotným a kvalitním krmivem - tím krmivem je PLATINUM NATURAL.

VÝVOJ V LETECH

ROK 2004

Červenec

V Německu vzniká společnsot Pro Developments GmbH & Co. KG a uvádí na trh, první produkty, kuřecí receptury "Platinum Natural Adult Chicken" a "Platinum Natural Puppy Chicken"

ROK 2006

Květen

Produktovou řadu obohacujeme o pamlsky "Fit-Sticks Kuře + Jehně"

ROK 2007

Červen

První paleta dovezena do České republiky

ROK 2008

Leden

Rozšíření portfolia granulí o jehněčí recepturu "Platinum Natural Adult Lamb+ Rice" - Jehněčí s rýží.

Únor

Pamlsky obohacujeme o další recepturu "Fit-Sticks Kuře + Králík"

Duben

Na trh přichází nová řada produktů Zubní péče pro psy a kočky "Oral Clean + Care"

Květen

Uvádíme na trh novou řadu zubní péče pro psy a kočky "Oral Clean + Care Forte"

Červenec

Uvedení nové receptury pamlsků "Click-Bits Kuře + Jehně"

ROK 2010

Založení společnosti PLATINUM NATURAL s. r. o.

ROK 2011

Duben

Produktové portfolio rozšiřujeme o paštiky "PLATINUM MENU" první receptura je "PLATINUM MENU Kuře"

ROK 2012

Listopad

Uvedení nové bezobilné řady krmiva pro psy "Platinum Natural Adult Iberico+Greens" - Kančí se zeleninou.

ROK 2013

Leden

Změna názvu německé společnosti na PLATINUM GmbH & Co.

Únor

Portfolio paštik rozšiřujeme o dvě receptury "PLATINUM MENU Kuře + Ryba" a "PLATINUM MENU Krocan + Losos"

Květen

Produktová řada "Oral Clean + Care" získává prestižní ocenění za inovativní výrobek roku pro domácí mazlíčky "Golden Schau Schau"

ROK 2014

PLATINUM slaví v Německu 10 let založení společnosti

ROK 2015

Únor

Na trh uvádíme novou paštiku "PLATINUM MENU Ryba"

Září

Produkty PLATINUM NATURAL získávají certifikát TÜV Rheinland potvrzující jejich unikátní složení

Myslíme i na ty nejmenší a proto na trh uvádíme nové - menší balení paštik "PLATINUM MENU Mini"

ROK 2016

Květen

Vzniká nová řada produktů "SKIN CARE" - Hojivý balzám

Srpen

Uvedení Hojivého balzámu na český trh