PRODUKT MĚSÍCE: Sleva 5 % na PLATINUM 7DAYS MENU BOX.

FAQ

 

Krmivo

 

Už jako dítě jsem slýchávala, že psi nesmí jíst brambory. Jak to tedy je?

 • Protože přibývá psích jedinců, kteří mají zvýšenou citlivost na obiloviny (včetně rýže) vyvinula firma Platinum novou recepturu Iberico se zeleninou. Ta obsahuje, jako zdroj sacharidů, brambory. Ano, běžně vařené brambory působí psům trávící potíže. Brambory zpracované v krmivu Platinum jsou  přidávány ve formě kaše a mají tzv. předpracované škroby tak, že jejich výživová hodnota se blíží stravitelnosti čistých živočišných bílkovin. Jen takto předpracované škroby nezatěžují zažívací trakt a umožňují využít biologicky hodnotné zdroje  škrobů.

Mám psa s rodokmenem, má citlivé zažívání a často průjem.

 • Jehněčí maso, jako takové, je veterináři doporučováno i pro psy s alergiemi. Mnoho našich zákazníků muselo u svých psích miláčků řešit např. kožní alergie a dlouhodobě užívat léky. S jehněčím s rýží mají velice dobré zkušenosti. Jehněčí s rýží je obecně určeno pro problematické psy.

Proč zpracovává PLATINUM čerstvé maso?

 • Oproti běžným suchým krmivům, ve kterých se zpracovává výhradně masová moučka, vyrábí PLATINUM krmivo z minimálně 70% čerstvého masa. Masová moučka se vyrábí při vysokých teplotách, zatímco čerstvé maso se může zpracovat velmi šetrně a dokonce bez jinde běžného přidání vody. To ve výsledku vede k optimální stravitelnosti bílkovin a původní masová šťáva obsažená v krmivu mu dodává nesrovnatelně lepší chuť a to i bez přidání umělých ochucovadel.

Jak postupovat při přechodu na krmivo PLATINUM i v případě, kdy má můj pes citlivé zažívání?

 • Žaludek psa je od přírody nastavený na trávení masa, proto je přechod na krmivo PLATINUM  obvykle bezproblémový. Zcela výjimečně se může v průběhu 2-3 dnů objevit řidší stolice. Tento stav by měl být opravdu krátkodobý a konzistence stolice by měla být naopak tvrdší a objemově menší. Pokud Váš pes má citlivý zažívací trakt, doporučujeme přimíchávat větší podíl PLATINUM ke stávajícímu krmivu a to po dobu 3-4 dnů. 

Mohu střídat jednotlivé druhy krmiv pro dospělé psy, třeba každý den?

 • Ano, můžete je střídat zcela bez obav. Dokonce můžete krmiva střídat i v průběhu jednoho dne, přesně podle apetitu Vašeho psa.

Nabízíte krmivo i pro seniory?

 • Ve volné přírodě se starý vlk živí stejně jako mladý. Pokud budete dávat staršímu psovi krmivo ochuzené o proteiny, urychlíte u něj přirozený proces ztráty svalové hmoty a vitality. Při snížení pohybové aktivity doporučujeme adekvátně upravit denní dávku, popřípadě preferovat jehněčí pro dospělé, které obsahuje méně tuku než-li kuřecí krmivo. Vybrat si můžete i z veterinární řády VETACTIVE, kde máme krmivo přímo určené pro seniory.

Patří vaše krmivo mezi holistická krmiva?

 • Při výrobě krmiva PLATINUM je  kladen důraz na kvalitu vstupních surovin a jejich šetrné zpracování. Proto při výrobě neprochází krmná směs extrudací. Krmivo obsahuje vše, co Váš pes potřebuje pro kvalitní život - vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny, bylinky atd.  PLATINUM je označeno jako Holistic Food, má pozitivní vliv na celkový zdravotní stav a vitalitu Vašeho pejska. Je to tzv. kompletní (holistické) krmivo.

Proč neobsahuje krmivo Puppy Chicken extrakt z mušlí?  (chondroprotetika)

 • Aby se u psů dobře vyvinula schopnost dlouhodobě a samostatně si vytvářet  kolagen a další důležité látky pro výživu a ochranu kloubů maximálním způsobem přímo ze stravy, neměla by se žádná chondroprotetika přidávat do stravy minimálně do 3 měsíců věku štěněte.

Náš pes trpí nadváhou. Má mít dietu. Co byste mi doporučili?

 • Díky nízkému obsahu tuku (pouze 11%) je jehněčí určeno pro psy s nadváhou, kteří musí ze zdravotních důvodů redukovat (snižovat) váhu. Dále doporučuje i krmivo VETACTIVE LIGHT, které obsahuje vysoce kvalitní ingredience a snížený obsah energie a tuku.

Přidává se do granulí PLATINUM NATURAL kuchyňská sůl?

 • Ne, do granulí se při zpracování žádná kuchyňská sůl (NaCl) nepřidává. Krmivo obsahuje pouze minerály (soli) obsažené v původní svalovině. Významnou složku zde tvoří chlorid draselný (KCl), který má podobné chuťové vlastnosti jako kuchyňská sůl. Psí organismus jej však snadněji zpracovává. KCl se obvykle používá i v humánní medicíně při ledvinových dietách.

Co způsobuje výraznou vůni granulí PLATINUM? A není tam Maggi?

 • V krmivech PLATINUM jsou zpracovány pouze kvalitní čerstvé suroviny. Tepelnou úpravou 1,27 kg masa  na 1 kg krmiva vzniká silná masová šťáva. Šťáva v kombinaci s přidanými bylinkami má velmi specifickou vůni, která činí krmivo Platinum naprosto jedinečným.

Obsahuje toto krmivo nějaký betakaroten? Mám psa s bílou srstí a nerada bych, aby se zbarvila.

 • Obsah betakarotenu resp. vitamínu A v krmivu PLATINUM je optimální pro bílá, černá a vlkošedá plemena. Hranice obsahu vitamínu A, která je označována za rizikovou pro zbarvení, je 15.000 mj. V našem krmivu je pouze 10.000 mj. Pokud by jste chtěli obsah vitamínu A v krmivu ještě snížit, doporučujeme krmivo míchat/střídat s  PLATINUM Menu paštikou ( ta má pouze 4.000 mj) a také hlídat obsah vitamínu A v další stravě, pamlscích.

Kolik gramů glukosamin hydrochloridu (kloubní výživy) obsahuje Platinum Adult Chicken a Platinum Adult Lamb ? Je jejím zdrojem i hovězí?

 • Ne,  v žádné receptuře Platinum Natural se neobjevují hovězí zdroje glukosamin hydrochloridu. V 1 kg krmiva pro dospělé psy je obsaženo 20g.

Proč nemáte různé druhy krmiv pro různé psí rasy?

 • Každý pes pochází původně z vlka a jeho trávicí trakt je od přírody nastavený na zpracování masa. Složení našich krmiv se přirozené stravě velmi podobá, proto splňuje požadavky psů různých ras. Granule  našeho krmiva jsou připravovány tak, aby je mohla bez problémů pozřít čivava i doga.

V jakém poměru jsou obsažený  v krmivu Omega 3 a 6 mastné kyseliny ?

 • Poměr Omega 3 a 6 mastných kyselin je 1:4.

Kolik je v krmivu Puppy Chicken čerstvých ryb a lososového oleje?

 • Krmivo obsahuje 4% (tj. 40g/1kg) čerstvých ryb a  1,5% (tj. 15g/1kg) lososového oleje.

Má krmivo PLATINUM nějaké hypoalergenní granule ? Naší čivavě doporučili bezlepkovou dietu.

 • Pokud je u pejska diagnostikována, v dnešní době velmi častá, alergie na obiloviny doporučujeme zvolit naši recepturu IBERICO +GREENS. Tato hypoalergenní receptura myslí na všechny, kteří mají problémy s nesnášenlivostí obilovin nebo kuřecího masa.

Našeho psa krmíme BARFem a pojedeme na týden na dovolenou. Prý byste mi mohli něco poradit.

 • Krmení psa na dovolené bývá pro ty, kteří volí jako cestu BARF často těžké. Většina příznivců barfování doporučí naše PLATINUM MENU jako ideální volbu. Čerstvé maso obsažené v balení z 83% procent a jeho skladnost je to, co každý přínivec barfu ocení.

BARF, nebo Platinum?

 • Chcete-li krmit Vašeho psa syrovým masem tzv. BARF je nutné vždy dbát také na vyváženost všech vitamínů a minerálů, které pes pro svůj kvalitní život potřebuje. Krmivo PLATINUM je často nazýváno alternativou barfu. 70% čerstvého masa zpracovaného v krmivu, přidání potřebných olejů, vitamínů a minerálů zajistí vyváženou krmnou dávku každému psovi.

Jak zařídíte, aby v granulích byly zachovány pro psa potřebné živiny?

 • Při exktrudaci, teplotách kolem 180 °C dochází několikrát k přepalování mouček. Tím je většina živin zničena a dochází také k devastaci vitamínů. Při přípravě krmiva PLATINUM krátce povaříme maso ve vlastní šťávě při teplotě pouhých 95 °C. Proto jsou veškeré živiny zachovány.

Jak dlouho mi vydrží granule když jsou bez chemické konzervace?

 • Konzervace krmiva chemicky, pomocí BHA nebo BHT, zajistí trvanlivost zhruba na dva roky. Krmivo PLATINUM je konzervováno zcela bez chemických přísad za pomoci vitamínu E a tokoferolů. Proto je jeho trvanlivost pouze 12 měsíců. Doba trvanlivosti může být ukazatelem množství použitých konzervantů.

Může být můj pes alergický na obiloviny?

 • Bohužel ano. Přesto, že je pes masožravec, většina granulí obsahuje jako převažující složku různé druhy obilovin. Tím se u psa vyvinula nesnášenlivost na tuto složku. Alergie na veškeré druhy obilovin u nás řeší jehněčí receptura, kdy je k masu přidána rýže nebo IBERICO+GREENS.

Čím mohu krmit březí fenu? A jaké množství krmiva je vhodné ji dát?

 • Pro březí feny je vhodné kuřecí pro dospělé a to především z důvodu vysoké energetické hodnoty (srovnatelné s Platinum Puppy). Krmíme jí standardní krmnou dávkou a 30. den březosti doporučujeme navýšit krmnou dávku o 10 % a v posledních 20. dnech zvýšit krmnou dávku maximálně 20 %.

Zubní péče

 

Jak dlouho trvá léčba, odstranění zubního kamene?

 • Na délku léčby má vliv několik faktorů, mezi které patří: plemeno, hmotnost, míra postižení, povaha, genetické dispozice a výživa. Určení jedné lhůty pro všechny psy je složité z důvodu výše uvedených faktorů. Při správné, pravidelné aplikaci (důležité upozornění: pravidelně 2x denně - nepravidelná aplikace stav sice nezhoršuje, ale výrazně nezlepšuje) podle našich vlastních zkušeností trvá 6 – 8 týdnů pro odstranění zubního kamene, déle ve specifických případech. Na produkty se vztahuje 100% záruka vrácení peněz  viz. Záruka vrácení peněz.

Můj pes spolkl gel – hrozí mu nebezpečí?

 • Ne, protože výrobky řady Oral Clean+Care obsahují pouze čistě přírodní látky, jsou proto naprosto neškodné pro zdraví Vašeho psa nebo kočky.

Pes nemá výrobek rád - nechutná mu.

 • Řady produktů Oral Clean + Care nejsou pamlsky, ale léčebné přípravky. Psi v tomto mohou být jako děti, které také nemilují kapky na kašel. Volba je na Vás jako na chovateli, zvládnout psa nebo odstranit zubní kámen v narkóze.

Jsou v řadě Oral Clean + Care kyseliny?

 • Ne, naše výrobky obsahují pouze výtažky z citrusových semen a bylinné oleje nikoliv kyselé šťávy, proto je pH produktů Oral Clean+Care je neutrální. Hlavní rozdíl je v celkovém účinku. Zatím co levný kyselý přípravek rozrušuje nejen plak, ale i zuby a zubní sklovinu, oleje obsažené přípravcích PLATINUM dlouhodobě vyživují tkáně, zabraňují infekci a odstraňují plak. 

Jak je to s obsahem alkoholu?

 • Podíl alkoholu, měřeno množství na aplikaci, je tak nízký. Vašemu psovi nebo kočce,nehrozí žádné nebezpečí. Obsah je podobný jako v tekutých lécích vhodných pro děti. Proto můžete produkty PLATINUM Oral Clean+Care naprosto bez obav aplikovat i nemocným nebo jinak oslabeným jedincům. Minimální obsah alkoholu je nezbytný pro rozpuštění některých účinných látek v přípravku.

Má výrobek vliv na zabarvení zubů?

 • Ne, protože řada Oral Clean+Care neobsahuje bělící činidla ani neobsahuje žádné kyseliny, tudíž nemá vliv na zabarvení. Zároveň je to důkaz, že nenapadá zubní sklovinu a jeho účinek je skutečně velmi jemný.

Bude výrobek reagovat na homeopatickou léčbu?

 • Ano, protože výrobek obsahuje bylinné složky, např. mátu. Homeopatičtí veterináři doporučují kontrolu před použitím výrobku při probíhající homeopatické léčbě. Může se stát, že náš výrobek zastaví postup homeopatické léčby. 

Mám potíže s aplikací u své kočky.

 • Aplikace do tlamičky je samozřejmě velmi obtížná ve většině případech doslova nemožná, proto naneste gel např. na tlapku, kočka by jej měla instinktivně slízat. Pokud Vaše kočka nechce slízat gel z tlapky, ale snaží se je setřást nebo o něco otřít, můžete zkusit aplikovat gel na vousky nebo přímo do koutku tlamy.  V tomto případě je léčba o něco delší, ale funkčnost gelu tím není nijak narušena. Dejte našemu výrobku a Vaší kočce šanci zbavit se zubního kamene touto velmi šetrnou metodou.

Jaký je rozdíl mezi Oral Clean + Care gelem Classic a gelem s lososovým olejem?

 • Řada Oral Clean + Care gel s lososovým olejem obsahuje přidaný lososový olej, má proto mírnější chuť, než řada Classic a je proto preferován mnohými zvířaty.

Měl bych si pořídit sprej nebo gel?

 • To závisí pouze na Vás a Vašem zvířeti. Sprej má tu výhodu, že může být aplikován rychleji a snadněji se dávkuje. Ale některá zvířata se bojí syčivého zvuku spreje a mohou reagovat tím, že zatřesou hlavou, což aplikaci komplikuje. Gel se snadněji aplikuje větším psům. Účinek gelu i spreje garantujeme se shodným výsledkem.

Gel je těžké dostat ze dna lahvičky.

 • Uchovávejte, prosím, lahvičku dnem vzhůru.

Gel mi někdy sklouzne z prstu.

 • Uchovávejte gel v chladničce dnem vzhůru. Změní se nejen jeho konzistence a nebude tak vodnatý, ale i dávkování bude mnohem přesnější.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web využíváme, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři mohou zkombinovat tyto údaje s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které jste získali v důsledku toho, že využíváte jejich služby.

Podrobné nastaveníPovolit vše