PPL PARCELSHOP pouze za 20 Kč do 30. 6. 2024. 

Jak se starat o zuby kočky nebo psa?

Vytvořeno20.06.2023

I pes a kočka by si měli čistit zuby. Protože nechodí k zubaři, následky můžou být fatální. Jak jim pomoci?

Proč je péče o zuby vašeho čtyřnohého parťáka důležitá?

Je to stejné jako u lidí. Když se o chrup nestaráte, přijde zubní kámen, paradontóza. Bakterie z úst navíc putují dál do těla a ohrožují srdce a jeho správnou funkci. Jak to mazlíčkům vysvětlit? 

Čištění je potřeba natrénovat

Pravidelná péče o chrup je výhodná pro všechny strany. Omezuje zápach z tlamy, předchází zánětům a ušetří vaši peněženku, až dojde na čištění zubního kamene u veterináře. Jen se tomu většina chlupáčů zdatně brání. V případě, že s nimi trénujete čištění od první chvíle, co je máte doma, je snaha o poznání jednodušší. U psů, i koček.

Jak na to?

Důležité je nezanedbat čištění zubů. K tomu potřebujete vhodný kartáček. Pro začátek je ideální navlékací na prst, se kterým se lépe trénuje. Když už je zvíře zvyklejší, můžete zkusit dvojhlavý kartáček, který lépe vyčistí i záhyby stáčejících se zadních stoliček. Dnes se vyrábějí taky sonické kartáčky, ty jsou ale vhodné spíše pro pokročilejší, kterým nevadí pocity vibrací. Pomoci vám můžou speciální zvířecí pasty s lahodnou příchutí.

Platinum fandí přírodním produktům

My vsázíme na zcela přírodní produkty, za které dáme ruku do ohně. Obsahují výtažek z grapefruitových semen a antibakteriální oleje. Ty přirozeně detoxikují, posilují imunitu a harmonizují organismus. V nabídce máme dvě řady zubní péče a to řadu CLASSIC a FORTE. Řadu CLASSIC můžete používat jako prevenci nebo při vznikajícícm zubním kameni. Zubní péče FORTEsilnější účinek a je vhodná již na pokročilý zubní kámen. Vybírat můžete ze zubního gelu nebo spreje s jednodušší aplikací. Pro fajnšmekry máme i příchuť s lososem.

Strašák jménem zubní kámen

Zubní kámen se nevytvoří ze dne na den. Jde v podstatě o ztvrdlý zubní plak. Obvykle se objevuje u psů a koček starších 2 let. Častěji na něj trpí menší plemena. Důležitý je i způsob krmení – nekvalitní granule nebo celoživotní krmení nevhodnou stravou můžou ke vzniku zubního kamene přispívat. Chlupáči, kteří mají možnost okusovat tvrdé věci (ať už kosti nebo žvýkací hračky) jsou na tom se zubním kamenem o trochu lépe. Jediná možnost, jak ho odstranit, je ale zvíře uspat a zuby očistit mechanicky (ve většině případů). Což může být pro mnohé příliš riskantní.

Kde je zubní kámen, tam se šíří bakterie. Podporují zánět dásní a vypadávání zubů. Šíří se dále do těla a ohrožují základní orgány. Psa nebo kočku navíc zuby citelně bolí, můžou ztratit chuť k jídlu a narušit celkový chod organismu.

Péče o zuby Platinum při správném používání (v nutných případech až 2x denně) skutečně funguje. Ručíme vám za viditelnou změnu, takže když nám pošlete důkazy, že to nezafungovalo, vrátíme vám peníze. Váš parťák si zaslouží špičkovou péči. Zaslouží si Platinum.

Kód 0004406

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web využíváme, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři mohou zkombinovat tyto údaje s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které jste získali v důsledku toho, že využíváte jejich služby.

Podrobné nastaveníPovolit vše