Produkty měsíce: Puppy se slevou 5 %.   

Podpořte imunitu psa

Vytvořeno03.10.2023

 6 tipů, jak povzbudit imunitu psa

Teplé počasí se pomalu loučí. Psi se ale chtějí venčit i v dešti, sněhu a nepřízni počasí. Jak podpořit jejich imunitu, aby odolali nástrahám podzimu?

 

Imunita sídlí ve střevech

Zdravé trávení, půl výhry. Když je bříško v pohodě, bacily se drží dál. Vyvážená kompletní strava je tedy základ, jak se ubránit typickým podzimním nemocem – jako jsou psincový kašel nebo průjmová onemocnění. Strava by měla obsahovat 70 % masa, 30 % zeleniny a ostatních přísad a splňovat i přísné nároky na poměry mikroprvků – vápníku musí být o něco víc, než fosforu (aby kosti správně rostly), důležitý je i poměr tuků pro rozpustnost některých vitamínů… Ideální volbou jsou například granule Platinum Beef + potato , které obsahují navíc taky bylinky na podporu imunity.Hlídejte si i pamlsky, které tvoří u spousty psů velkou část jídelníčku. Zdravé pamlsky napomáhají harmonickému trávení a pohodě organismu.

 

Zbavit se škodlivin v těle a pročistit krev umí například pamlsky Platinum Natural Fit-Bits Detox , které tak zároveň pomáhají jako prevence proti alergiím a potravinovým intolerancím.

 

Vsaďte na bylinky

Šípek, echinacea, „sibiřský ženšen“, kořen pampelišky, mořské řasy, to vše může pomoci nastartovat imunitu. Přidejte špetku bylin do krmení alespoň jednou denně a významně tím psímu parťákovi prospějete. Pokud už ovšem nejsou přirozeně ve složení krmiva, jako je tomu třeba u Platinum Lamb + Rice . Občas doplnění několika málo mikroprvků (jako je třeba křemík nebo selen) zachrání celkovou odolnost organismu.


Tip: Například vitamín C si umí organismus psa syntetizovat sám. Přesto je někdy dobré trochu jej doplnit, pokud prochází tělo větší metabolickou zátěží.

 

Zateplete

Hlavně pokud má váš parťák nízké nohy nebo krátkou srst, myslete s ochlazením počasí na správné oblečení pro chlupáče. Vhodný obleček by měl krýt hlavní klouby a svalové snopce na nohou (loket, hruď, koleno) a být nepromokavý, ale prodyšný. Výpary těla se tak mohou volně odpařovat, ale v srsti zůstává sucho a teplo. V takovém případě není potřeba zateplené oblečky, pes se pohybem při průměrném mrazu zahřeje dostatečně. Pokud se chystáte do extrémních mrazů nebo má váš pes dlouhodobé zdravotní problémy (třeba bolesti kloubů), sáhněte po zateplené verzi.

 

Věděli jste, že…?:

Dávejte pozor na syndrom mrtvého ocasu. Jde o zánětlivé onemocnění svalů a nervů v oblasti kořene ocasu, ke kterému dochází nejčastěji dlouhým sezením/ležením na promrzlé a chladné zemi. (Stejně tak k němu může dojít při promoknutí). Pro psa jde o docela bolestivou záležitost, ocas vypadá divně svěšený a pes ho nepoužívá tak, jako obvykle. Většinou problém do pár dní odezní, pokud ne, je potřeba nasadit antibiotika.

 

Dostatek spánku

Psí senior i štěně prospí během dne až 20h a dostatek spánku je důležitý pro pevné zdraví. Dopřejte vašemu parťákovi pohodlný pelíšek, který se zároveň postará o správnou relaxaci jeho kloubů. Vhodná je například ortopedická matrace, která šetří zejména krční páteř a uleví namáhaným končetinám. Chlupáč se vyspí do růžova a žádný bacil ho neskolí.


Od kdy se počítá psí senior? To záleží na velikosti chlupáče. Větší plemena rychleji stárnou a mezi seniory se tak počítají zhruba od 8. roku věku (obří plemena se stávají seniory už kolem 6 let).

 

Nezapomínejte na antiparazitika

Podzim ani zima nejsou bohužel záruka toho, že parazité zmizí někam do podzemí. Stále jsou tu a čekají lačně na teplou krev nebo vhodného hostitele. Přežívají na volně žijících tvorech, jako jsou ježci nebo venkovní kočky. A přenášejí stále různé nemoci, či způsobují svým kousnutím alergie. Nepodceňujte antiparazitika ani během zimních měsíců, pomůžete zůstat vašemu psovi silný a zdravý.

Vsadit ale můžete taky na přírodní obranu. My nedáme dopustit na Platinum Natural Fit-Bits Protect , které díky svému složení znechucují pokožku vašeho psa všem vnějším parazitům a chrání před jejich invazí. Na vnitřní parazity zase pomáhá alespoň dvoutýdenní kúra křemeliny (přidávejte do krmení), která funguje jako kartáč ve střevech a rozbíjí schránky běžných červů.

 

Zdravý chrup – zdravé srdce

Asi už jste slyšeli, že i psovi je potřeba čistit zuby. Proč? Zejména proto, že se mu na nich usazuje plak, ve kterém se množí bakterie. Ty pak mohou doputovat až do srdce, kde způsobují zánět a ohrožují psa na životě. Každý zánět v těle pak snižuje obranyschopnost před invazí poletujících bacilů. Proto je zásadní nepodceňovat hygienu chrupu. Pravidelným čištěním zubů vhodným přípravkem podpoříte u vašeho chlupáče stabilní a nezdolnou imunitu. Přiznejte se, čistíte?

Kombinací těchto rad posílíte imunitu vašeho psa na maximum. Abyste si mohli i přes nepřízeň počasí užívat spolu naplno kouzelný a barevný podzim.

Kód 0004542

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web využíváme, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři mohou zkombinovat tyto údaje s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které jste získali v důsledku toho, že využíváte jejich služby.

Podrobné nastaveníPovolit vše