Produkty měsíce: Platinum Beef se slevou 5 %.   

5 důvodů proč krmit hovězím

Vytvořeno14.05.2024

Je lepší steak nebo dršťky? 5 důvodů, proč krmit hovězím masem

Hovězí maso, zejména to z kvalitního chovu, je dnes pokladem ve výživě. A to nejen lidí, ale i psů. Obsahuje celou škálu tělu prospěšných minerálů a živin, dokonce může pomoci harmonizovat trávení. Víte, na co je potřeba dát si pozor?

1. Spousta vitamínů a minerálů

Spokojená kravička je v plné síle a vesele si běhá po pastvině. Takové maso obsahuje největší škálu vitamínů a minerálů, které se nezničí stresem. V hovězím najdeme vitamíny A, D, B a E, železo, selen, hořčík, vápník. Je významným činitelem při stavbě svalové hmoty. Obsahuje také vysoké množství zinku, který je důležitý pro správný růst, zdravou pokožku a drápy, posiluje imunitní systém. Oproti vepřovému má hovězí zároveň nižší obsah tuku (pokud zrovna není prorostlé tukem).

2. Zdraví prospěšné vnitřnosti

Hodnotnou částí jídelníčku jsou také kravské vnitřnosti. Psům nejvíce chutnají plíce, vemeno, játra, ledviny, slezina, srdce. Nejcennějším je ale kravský předžaludek „kniha“, neboli dršťky. I vlci vědí, kolik přínosného tento žaludek skrývá, a tak si po ulovení kořisti nejprve dají právě ten, i se vším obsahem. Dršťky totiž obsahují mikrobiom, který napomáhá trávení (nejen) celulózy a podporuje správnou funkci střev. Občasné zkrmení nepraných drštěk napomáhá pevnému trusu a spokojenému bříšku.

3. Platinum Beef zachovává všechny živiny

V běžných granulích nastává při výrobě jeden obrovský problém, o kterém majitelé většinou netuší. Granule se vyrábějí extrudací při vysokých teplotách, díky kterým se znehodnotí všechny vitamíny a minerály. My v Platinum ale vsázíme na kvalitní zpracování, a tak prvotřídní maso vaříme pomalou metodou ve vlastní šťávě, za nižších teplot (metoda fleischsaftgarung). Výsledné granule (ale i paštiky) si tak uchovávají plné spektrum živin, chuti i vůně, jako to nejčerstvější hovězí maso.

4. Kombinace s bramborami a bylinkami pro den plný energie

Do naší receptury s hovězím masem přidáváme taky brambory a spoustu sušených bylinek. Díky tomu jsou Beef & potato granule a Beef & chicken Menu nejen chutné, ale taky prospěšné pro zdraví, harmonizují trávení a napomáhají silné, zdravé srsti díky přidanému lososovému oleji nebo pivovarským kvasnicím. Psi tuto kombinaci chutí milují, a navíc je nabije energií na celý den.

5. Vhodné i pro psy v rekonvalescenci

Vlivem vysokého obsahu živin, bílkovin (až 21 %), důležitých aminokyselin a nízkého obsahu tuků, je hovězí maso v našem kompletním menu vhodné i pro psy v rekonvalescenci nebo pro psí sportovce s vyššími nároky na výživu. Součástí hovězího masa je zároveň zázračná kyselina linolová, která napomáhá v organismu vyváženému poměru mezi svalovou a tukovou hmotou.

Na co si dát pozor?

I hovězí má jednu stinnou stránku – a sice puriny. Jsou to dusíkaté látky, které se v těle rozkládají na kyselinu močovou. Vyskytují se ve všech druzích masa, i přirozeně v organismu, ale jejich přílišná konzumace narušuje křehkou rovnováhu. A mohou zhoršovat ledvinové problémy nebo problémy s močovými kameny. Psi, kteří na toto trpí, by měli dodržovat speciální jídelníček se sníženým množstvím purinů, což takřka znamená nejíst hovězí… Pozor si dejte také v případě, že při krmení hovězím se váš pes více drbe, olizuje si tlapky, vykusuje srst a můžou se objevit i záněty ucha nebo vyrážka. To téměř určitě znamená potravinovou alergii. Pro jistotu ale takový stav proberte se svým veterinářem.

Tip nakonec:

Mnoho vědeckých studií napovídá, že kyselina linolová pomáhá předcházet rakovinotvornému bujení, při léčbě cukrovky a je prospěšná i při kardiovaskulárních onemocněních. Je tedy významnou složkou stravy, kterou bychom našim milovaným psům rozhodně neměli odepírat!

 

Kód 0004744

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web využíváme, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři mohou zkombinovat tyto údaje s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které jste získali v důsledku toho, že využíváte jejich služby.

Podrobné nastaveníPovolit vše